Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe:

Restauracja Rycerska

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Legalizacja dokumentów w czasie pandemii

Legalizacje dokumentów mają istotne znaczenie w wielu przypadkach, na przykład w momencie przeprowadzki na stałe do innego kraju. Dokumenty muszą być wydane i poświadczone przez odpowiednie organy władzy, co ma duże znaczenie na przykład w momencie prowadzenia interesów międzynarodowych.

Legalizacje dokumentów - gdzie i kiedy?

Legalizacja dokumentów dzieli się na dwa podstawowe typy - zwykłe poświadczenie dokumentu oraz apostille. Pierwsze wydawane jest przez Ambasadę i wymaga wpierw poświadczenia Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Dotyczy dokumentów urzędowych do krajów, które nie podpisały Konwencji Haskiej. Z kolei apostille to dokument poświadczający dla krajów, które podpisały wyżej wymienioną konwencję.

Większość dokumentów podlega legalizacji z ramienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ale niektóre kraje wymagają zaświadczenia uwierzytelniającego wydanego przez Ambasadę kraju, gdzie dokumenty mają mieć moc prawną. Część dokumentów legalizowana jest również przez Konsulaty, jak:

  • Dokumenty szkolne i uczelniane;
  • Pełnomocnictwa notarialne i handlowe;
  • Akty stanu cywilnego;
  • Dokumenty handlowe, między innymi certyfikaty pochodzenia i składu produktów, dokumenty rejestracji produktów, faktury eksportowe;
  • Dokumenty firmowe, jak odpis KRS, umowa spółki, czy wpis z CEiDG;

Legalizacje dokumentów eksportowych i pobytu

Wiza do Rosji - WizaSerwis.pl

Otrzymanie wizy jest z natury trudne, ponieważ wiąże się z wieloma regułami, które trzeba spełniać jeszcze przed możliwością ubiegania się o dany dokument. Wiąże się z tym wiele biurokracji i „papierologii”, a dodatkowo w niektórych krajach uzyskanie wizy jest jeszcze trudniejsze. Na przykład wiza do Rosji jest trudniejsza w otrzymaniu, a wymagana w celu możliwości odwiedzenia kraju nawet w celach turystycznych. Warto korzystać dla ułatwienia sprawy z pośrednictwa wizowego, dzięki czemu dokumenty zostaną profesjonalnie załatwione przez firmę pośredniczącą. To bardzo pomocne, gdy nie możemy być w wyznaczonych terminach w konkretnych urzędach lub w sytuacji, jak aktualna światowa pandemia.

W ten sam sposób możemy załatwić nie tylko dokumenty legalizujące pobyt, jak wiza do Turcji, ale także szereg innych dokumentów. Pośrednicy mogą, gdy konieczna jestlegalizacja dokumentów eksportowych, które są niezbędne w celu przewożenia towarów za granicę w większych ilościach oraz celach handlowych i firmowych. Dokumenty eksportowe definiują, co, kiedy i w jakich ilościach możemy transportować między granicami poszczególnych krajów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku krajów spoza Unii Europejskiej.

REKLAMA

opublikowano: 2020-10-30, © materiał zewnętrzny,

1105

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. materiał zewnętrzny
Legalizacja dokumentów - WizaSerwis.pl
fot. materiał zewnętrzny
Legalizacja dokumentów - WizaSerwis.pl
Apostille - Legalizacje.com
fot. materiał zewnętrzny
Apostille - Legalizacje.com